Poprvé do školky

Už při zápisu se můžete projít s dětmi po třídě. Podíváte se jak to ve školce vypadá a také budete mít možnost se zeptat na vše, co vás trápí.

• Zpočátku volte kratší pobyt dětí v MŠ - konzultujte s pedagogickými pracovnicemi.

• Dovolte potomkovi, aby si do školy vzal svou oblíbenou hračku.

• Voďte dítě do školy ve stejný čas a pokud možno ve stejnou dobu i vyzvedávejte.

• Rozlučte se s dětmi krátce.

• Loučení neprotahujte, aby se dítě zbytečně nestresovalo.

• Vyprávějte si o tom, co dítě ve školce dělalo, co nového se naučilo a jaké má kamarády.

• Komunikujte s pedagogickými pracovnicemi.

• Potomka za zvládnutý pobyt ve školce pochvalte.

• Pozitivně ho motivujte, vyzvedněte jeho pěkné zážitky, zahrajte si s ním hru, kterou se ve škole naučilo, vyprávějte si s ním co zažilo.

Osobní věci dětí přinesou zákonní zástupci do školy řádně označené, aby se předešlo záměně, zejména u nejmladších dětí.

Při prvním vstupu dítěte do mateřské školy má právo dítě na individuálně přizpůsobený adaptační režim. Zákonní zástupci se na něm mohou s  pedagogickými pracovnicemi dohodnout.

Co si děti přinesou?

bačkůrky(z bezpečnostních důvodů jsou zakázány nazouváky, papučky vázací nebo s přezkou apod.)

pohodlné oblečení (zástěrku, teplákovou soupravu...)

náhradní oblečení (spodní prádlo, punčocháče, ponožky, tričko - u mladších dětí i dvoje)

plyšového mazlíčka na lehátko

pyžamo nebo noční košilku

kartáček na zuby, zubní pastu

hrníček na pitný režim

papírové kapesníčky (10 ks na pololetí školního roku)

toaletní papír (1 balení po 4 ks na každé pololetí školního roku)

tekuté mýdlo (1 ks na každé pololetí školního roku)

jednorázové podložky na lehátko pro případ nehody u mladších dětí (10 ks)

Milí rodiče, přejeme Vám poklidné zvládnutí adaptace, spokojenost v naší MŠ, mnoho krásných zážitků a pěkné vzpomínky.