Mateřská škola Lutopecny,okres Kroměříž

O škole

Mateřská škola Lutopecny leží v blízkosti města Kroměříž. Navštěvují ji děti z Lutopecen i okolních obcí. Budova mateřské školy je jednopatrová. V přízemí budovy se nachází technické vybavení, také je zde přezouvárna pro děti. V patře je šatna a herna, která slouží zároveň i jako jídelna, z níž se vstupuje do umývárny a na WC. Ložničky tvoří dvě menší místnosti za hernou. Součástí patra je také přípravna jídla a ředitelna. Budova disponuje připojením k internetu. K mateřské škole patří také školní zahrada, která je vybavena dřevěnými průlezkami a pergolou s pískovištěm. Na dosah je krásná příroda, jenž přímo vybízí k podnětným vycházkám, při kterých lze realizovat prvky enviromentální výchovy. Lze využívat i fotbalové hřiště. Škola se prezentuje dětskými pracemi a společnými akcemi s rodiči a širokou veřejností.

Před nástupem k docházce nabízíme adaptační program formou návštěv v dopoledních hodinách, zejména pak v době pobytu venku.

Naším hlavním partnerem je zřizovatel - Obec Lutopecny.