AKCE V NAŠÍ ŠKOLE

Martinské vystoupení v naší školce

Martin zamával svým pláštěm,bílý kůň ho nese v dál,

Sníh se tiše snáší na zem, kraj se bíle zachumlal.

V pátek dne 9. listopadu 2018 jsme společně oslavili svátek svatého Martina. Nejprve zhlédli diváci vystoupení plné říkanek a tanečků, které si děti parádně užívaly. V příjemné atmosféře pak proběhla výtvarná dílnička, kde si děti s pomocí rodičů vyrobily přívěšek koně svatého Martina. Úžasnou tečkou tohoto večera byl lampionový průvod plný soutěží, strašidýlek a překvapení. Všem rodičům děkujeme za účast, pomoc a organizaci této skvělé akce.

Tak Martine, teď je řada na tobě!

Návštěva v Muzeu Kroměřížska

Do muzea Kroměřížska nás přilákala velmi zajímavá výstava. Jejím prostřednictvím jsme se seznámili s nočním životem zvířat. Když jsme vstoupili do místnosti překvapil nás medvěd, vlk, liška, kuna a mnoho  dalších živočichů žijících nočním životem. Bylo to báječné dobrodružství!

Už abychom vyrazili zase. A kdy to bude? 5. prosince vyrazíme vstříc dalším dobrodružstvím. Tentokrát na Vánoční výstavu.

Už se moc těšíme!

První den ve školce

Nástup do školky dítěti i jeho rodičům v mnohém změní život. Zavede do něj pravidelný řád, větší disciplínu, děti obohatí o kamarády a začne je vést k samostatnosti. Jenže každý začátek je těžký. Ranní slzičky jsou normální, ale většina dětí se po odchodu rodičů v novém prostředí rychle zabaví. Jsou tu jiné hračky než má doma, navazuje první kamarádské vztahy. Přejeme všem dětem, aby se jim u nás líbilo!

Mgr. Hana Michová

Projekt ,, Zdravé zoubky"

Dne 2.10. 2018 nás navštívil zubní preventista pan Zdeněk Forejt.

Pan Forejt nám vysvětlil důležitost pravidelných preventivních prohlídek u zubního lékaře. Děti si vyzkoušely, jak správně pečovat o chrup. Program byl plný aktivit a poznatků a naše děti pracovaly s nasazením a zaujetím. Velkou pochvalu si také zaslouží za to, jak byly ukázněné.

Děkujeme panu Forejtovi za cenné poznatky! Těšíme se na další setkání!

Návštěva v ZŠ Sýpky

Tak jako každý rok i letos se naši předškoláci vydali na návštěvu do ZŠ Sýpky. Hned při příchodu nás uvítaly sympatické, hodné a usměvavé paní učitelky, které si pro děti připravily program plný zábavy a zároveň učení. Navštívili  jsme 1. i 2. třídy ZŠ. Společnými silami děti plnily různé úkoly. Na závěr jsme si všichni zazpívali a posadili jsme se do opravdových školních lavic.

Moji milí, už za rok budete umět číst, psát a počítat a já vám přeji hodně školních úspěchů!